Fuar Mağduriyeti ile ilgili bilgilendirme

Değerli Evteks Fuarı Katılımcısı Üyelerimiz,

20-24 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenleneceğini aylar öncesinde duyurduğumuz EVTEKS fuarımız, hazırlıklarımızı tamamlamış olmamıza karşın, etkinliği düzenlemeyi taahhüt eden firmanın kendi sorunları nedeniyle, fuarın başlamasına yaklaşık 10 gün gibi kısa bir süre kala, Fuarı tek taraflı ertelemesi nedeniyle maalesef gerçekleşmemiştir.

Firmanın, derneğimizin bilgisi ve onayı haricinde almış olduğu bu yanlış kararın, sektörümüze ve ülke ekonomimize oluşturduğu maddi ve manevi mağduriyetler hepimizin malumudur.

Yaşanan bu mağduriyetin giderilmesi ve tekrarlanmaması adına dernek yönetimimiz gerekli aksiyonları almakta olup, yaşanan mağduriyetlerin ivedi bir şekilde giderilmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

EVTEKS Fuarımız ile ilgili yaşanan bu süreçte siz değerli üyelerimizden ve katılımcılarımızdan, yaşanan mağduriyet ile ilgili izlenecek yol ve süreçler hakkında bilgilendirme yapılması konusunda derneğimize yoğun talepler gelmektedir.

Derneğimize gelen bu yoğun talepler çerçevesinde, hukukçularımız ile yaptığımız görüşmelerde üyelerimizin mağduriyetlerinin giderilmesine ilişkin; tedbir talep etmek, ihtarname çekmek, icra takibi başlatmak, arabuluculuk yoluna başvurmak ve dava açmak gibi pek çok hukuki yol olduğu değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda örnek bir ihtarname taslağı hazırlanmış olup, aşağıdaki link vasıtasıyla sizlerle paylaşılmaktadır. Her bir üyemizin hukuki durumu birbirinden farklılık arz edebileceğinden örnek yazının hukukçularınız tarafından değerlendirilmesi, durumunuza uygun olarak tamamlanması ve şirketiniz için hukuken en doğru yolun tercih edilmesi menfaatinize olacaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, tarafınıza iletmekte olduğumuz bu ihtarname örneği, Fuar katılımcısı üyelerimizin yaşamış oldukları mağduriyetlerinin giderilmesi adına izlenebilecek yol konusunda tavsiye niteliğinde olup, firmanızın hukukçuları ile de istişare etmeniz üzere sizlerle paylaşılmaktadır.


Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

 

 

 İHTARNAME ÖRNEĞİ

PAYLAŞ