Evteks 2020 Fuarı hakkında Önemli Bilgilendirme

Değerli Üyelerimiz, Evteks Fuarı Katılımcılarımız

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 88 ülkede şu ana kadar 4 bine yakın insanının hayatına mal olan yeni tip Corona Virüsü (COVID-19)  alınan tüm önlemlere rağmen hızla yayılmaya devam ediyor.

Vakalardaki hızlı artış dünyanın dört bir yanında düzenlenen fuar, festival, defile, spor müsabakaları ve daha bir çok sektör için büyük önem taşıyan organizasyonların iptalini de beraberinde getirdi.

Türkiye'de şu ana kadar herhangi bir vakanın görülmemiş olması hem ülkemiz, hem de Türk ev tekstili sektörü için sevindiricidir. Ancak virüs, sektörümüzün en büyük ve en önemli pazarı olan bir çok ülkede hayatı tehdit etmeyi sürdürmekte ve bu ülke vatandaşlarının başka ülkelere seyahat etmesine imkan vermemektedir.

Dünyada yaşanan bu gelişmeler ışığında Hasan Hüseyin Bayram başkanlığında toplanan TETSİAD Yönetim Kurulu, sektörümüzün en büyük organizasyonu olan ve 21 - 25 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan, 26. Uluslararası Ev Tekstili Fuarı - EVTEKS'in, yukarıda belirtilen sebepler nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermiştir.

Yeni fuar tarihi, CNR Fuarcılık ile yapılacak istişare ve değerlendirmelerin ardından belirlenerek en kısa süre içerisinde siz değerli üyelerimize ve fuar katılımcılarımıza bildirilecektir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,


TÜRKİYE EV TEKSTİLİ
SANAYİCELERİ VE İŞ İNSANLARI
DERNEĞİ

Hasan Hüseyin BAYRAM
Yönetim Kurulu Başkanı

PAYLAŞ