Evteks Fuarı hakkında önemli bilgilendirme

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

 

Değerli Üyelerimiz ve Evteks Fuarı Katılımcılarımız,

Malumunuz olduğu üzere ülkemiz, ev tekstili konusunda dünyanın en büyük 4 tedarikçi ülkesinden bir konumundadır.

Sektörümüzün en büyük ve en önemli etkinliği olan ve dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan Evteks Fuarımızın yanı sıra, yine ev tekstili konusunda dünyanın en büyük etkinliklerinden biri olan Heimtextil Fuarı'nda Türk Ev Tekstili sektörü; metrekare olarak en büyük katılımcı konumunda olup, özellikle kalite konusunda da açık ara en önde olmanın haklı gururunu, sektörün çatı örgütü olarak sizlerle birlikte yaşamaktayız. Bu iki fuar sektörümüz adına ülkemizin yüz akıdır.

Değerli Üyelerimiz ve Evteks Fuarı katılımcılarımız,

Bildiğiniz üzere 2020 yılında Evteks Fuarımızı 21 - 25 Nisan tarihleri arasında yapılmasını planlanmakta idik. Ancak 2020 yılının ilk ayından itibaren tüm dünyada baş gösteren ve maalesef halen devam etmekte olan COVID 19 salgınının, sosyal ve ekonomi hayatlarımızda yaratmış olduğu negatif etkiler hepimizin malumudur.

Nisan ayında yapmayı planladığımız Evteks Fuarımız ile ilgili, Hükümetimizin ve ilgili bakanlıklarımızın almış oldukları kararlar neticesinde, TETSİAD Fuar Komitesi olarak, Evteks Fuarı ile ilgili partnerimiz CNR Fuarcılık yetkilileri ile görüşerek fuarımızın, o gün için ileriki bir tarih olarak Ağustos ayı şeklinde duyurmuştuk.

Ancak, ilgili bakanlıklarımızın ve kurumların almış oldukları karar neticesinde, maalesef fuarımız Ağustos ayında da gerçekleşemeyecektir.

Bu süreçte Evteks Fuarı katılımcılarımız ile "Evteks Fuarı Değerlendirme Anketi” düzenleyerek, siz değerli katılımcıların Evteks Fuar tarihi konusundaki düşüncelerini öğrenmek istedik.Yapmış olduğumuz bu anket, bugüne kadar görülmemiş bir yoğun katılım ile gerçekleştirilmiştir.

Bizler de, yapmış olduğumuz bu anket çalışmasının neticesini yazılı ve sözlü olarak CNR Yönetimine ileterek, siz değerli katılımcılarımızın istekleri doğrultusunda, en uygun tarihe ulaşmak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Ancak son zamanlarda, CNR Fuarcılık tarafından gerek mail yoluyla, gerekse sosyal medya üzerinden; Evteks 2020 Fuarı'nın Eylül ayı içerisinde gerçekleştirileceğine dair bir takım TALİHSİZ bildirimler yapılmaktadır.

Bu konudaki rahatsızlığımız, fuar komitemiz tarafından kendilerine EN NET ŞEKİLDE iletilmiş olup kendileri de bizlere, bu oluşan durumun bir kaza neticesinde meydana geldiğini ifade etmişlerdir.

Yaşanan bu gelişmeler neticesinde Evteks Fuarı tarihinin belirlenmesi konusunda siz değerli katılımcılarımızın istekleri doğrultusunda, en uygun tarihe ulaşmak için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ettiğimizi bilgilerinize sunar, Derneğimiz tarafından bildirimi / duyurusu yapılmayan hiçbir bilgiye itibar edilmemesini siz değerli üyelerimizden ve Evteks Fuarı katılımcılarımızdan önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE EV TEKSTİLİ
SANAYİCİLERİ VE İŞ İNSANLARI
DERNEĞİ


FUAR KOMİTESİ BAŞKANI

Harun Kütükde

PAYLAŞ